Strona główna
| O grze | Od początku | New Generation | Wymagania | Download | Screeny | Linki |
reklama Gry przeglądarkowe

Żulionerzy - początek wszystkiego

Na początku było słowo.. eee... na początku byli Żulionerzy. Jakie były początki Żulionerów? Hmm.. nietrudno odpowiedzieć na to pytanie :) No więc.. gdzieś w styczniu pamiętnego roku 2001 w pewnym miejscu, zwanym Kwaterą, w pewnym mieście, zwanym Kielce, stało sobie trzech kolesi, palili fajki i gadali o głupotach. W tym czasie jeden z nich właśnie stał się posiadaczem PC (będziemy go nazywać DJ'em TymCoSiedziObok, w skrócie DJ TCSO) ale jak zawsze na początku zajmował się tylko gierkami. Poprzednio, na starej, wysłużonej, acz zajefajnej Amidze 500 troche bawił się grafiką 2D. Ale.. pomińmy to :) Drugim spośród trzech był również koleś, który miał wcześniej Amigę, tyle że bardziej fascynowała go muzyka niż grafika. W czasach wielkiej pecetyzacji (jak to ładnie brzmi :) i on miał PC, więc no problem. Kolesia tego zwiemy do dziś DJ'em Pustackiem. Niech nikt nie pyta, skąd wziął się nick, bo to ginie w otchłani niepamięci i w ogóle jest trudne do odgadnięcia. No więc ten koleś właśnie zajmował się jakąś tam muzyczką.. Trzecim, ostatnim że się tak wyrazimy, był MC Gnoyek. To znaczy wtedy nie był on jeszcze MC Gnoykiem, ale dziś nim jest :) Otóż koleś ten właśnie porzucił programowanie w Pascalu na rzecz programowania w C/C++ i rządził.. w zamiataniu męskich toalet ;)

Jakiż z tego morał, że tych trzech kolesi stało sobie w mroźny styczniowy wieczór na Kwaterze? Więc chodzi o to, że wpadli na wiekopomny pomysł, żeby zrobić gierke. Mieli wszystko, co potrzeba - grafika, muzyka, programistę. Brzmi to dumnie, nie? :)) Dobra, powiedzmy sobie wprost.. z grafikiem, muzykiem i programistą to oni mieli niewiele wspólnego. Każdy z nich się po prostu tym bawił i umięjętności nie były mroczne :)) Ale postanowili zrobić gierkę. Na fali wielce wtedy popularnego programu Milionerzy (który to sparodiował pomysł Żulionerów ;)) chcieli zrobić gierkę w klimatach Żul & Wino :) No więc czemu nie..

Zaczęli powstawać Żulionerzy.. MC Gnoyek popędzał DJ'a TCSO, żeby ten ostatni coś robił, ale jak to zwykle bywa nikomu się nic nie chce i zazwyczaj z projektu wychodzą nici. Ale nie ma łatwo! :) W końcu chyba DJ'owi TCSO się znudziło zrzędzenie MC Gnoyka i przyniósł pierwszy projekt graficzny. Mój Boże! Gdyby ktoś to teraz zobaczył, śmiech by go ogarnął :)) To, co widać w pierwszej wersji Żulionerów 0.0(3)C to jest drugi projekt, jakby ktoś nie wiedział :) No ale MC Gnoyek musiał mieć jakąś grafikę, żeby do niej pisać kod (do dziś człowiek ten nie nauczył się programować bez grafiki :) I grafika była. Więc zaczął powstawać kod.. Kod powstawał przez dobre kilka miesięcy, MC Gnoyek uczył się programować w C i Allegro właśnie na Żulionerach. Gdy kod był już na ukończeniu (a było to około wakacji 2001) DJ Pustack wziął się za dźwięk i muzykę. W domu wynalazł kasetę disco polowego zespołu Volare, gdzie był dzisiejszy hit wszechczasów "Wino, wino". Piosenka nadawała się jak żadna inna, więc postanowiliśmy jej użyć jako theme songu do gierki. Efekty dźwiękowe powstały w chyba jeden dzień.

Powstali Żulionerzy.. na prędce powstawała strona Ortalionu, która designem nie grzeszyła :)) Była po prostu badziewna.. tak jak i jest WINO ale w pewien wysublimowany sposób. Natomiast tamta strona była po prostu.. ORTALIONOWA! :)) Dobra, zrobiło się stronę.. powiesiło się na necie.. Na początku oczywiście nie było wielkiego odzewu ze strony ludzi.. bo i skąd? Wpadliśmy na pomysł, jakby tu zareklamować stronkę. MC Gnoyek prowadził kiedyś serwis o emulacji Amigi, który odwiedzało trochę (nawet dużo osób), więc zmieniliśmy alias, żeby prowadził na stronę Ortalionu.. reklamowaliśmy się także wsród znajomych, którzy reklamowali nas wśród znajomych itd. itd. W końcu Ortalion stał się troszkę znany w różnych kręgach :) To było coś! Żulionerzy sa gierką kultową.. sukces!

Ta strona jest nieoficjalną witryną o grze: Żulionerzy